Windows 10 Wifi’ye Bağlı Olan Bilgisayarı Paylaşıma Açma / Wifi Dağıtma / Laptop İnternet Paylaşımı

wifi paylaşma - mobil etkin nokta

Windows 10 Wifi’ye Bağlı Olan Bilgisayarı Modeme Dönüştürme (Wifi Paylaşma) / Wifi Üzerinden İnternet Paylaşımı / Mobil Etkin Nokta Kullanımı Nasıl Yapılır ?

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda wifi ağı üzerinden internet paylaşımı nasıl yapılır? Mobil etkin noktası kullanımı nedir? Wifi’ye bağlı olan bilgisayarımdan telefonuma internet açma nasıl yapılır ?

Öncelikle bu işlem ne için yapılır? Bu işlem öncesinden wifi ağına katılmış sonradan şifresi unutulmuş modemler için yapılır veya modem üzerinden erişim kısıtlamasına tabi tutulmuş cihazların internete bağlanması için yapılır.

Modem üzerinden mac filtrelemesi yapılan cihazlar içinde aynı şekilde bu işlem uygulanır çünkü modemdem mac adresi filtrelemesine tabi tutulmuş cihazlar o modeme kısıtlama kaldırılmadığı sürece giremez peki telefonumdan internete nasıl bağlanırım?

Bu sorunun çözümü basit 1. yol modem arayüzünden mac filtrelemesini kaldırarak cihazını modeme bağlayabilirsin 2. yol ise aynı ağa bağlı olan bir bilgisayarı aracı modem yaparak cihazı bilgisayara bilgisayarı modeme bağlamak peki bu işlem nasıl yapılır ?

Bu işlem yapmak windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar için çok basit öncelikle bilgisayarı wifi ağına bağlamamız gerekiyor

Bilgisayarımız ağa bağlandıktan sonra windows 10 yan penceresinden “Mobil Etkin Nokta”sını açmamız gerekiyor

Daha sonra “Mobil Etkin Nokta” Butonu’nun üzerine sağ tıklayarak “Ayarlar’a gidin seçeneğine tıklamamız gerekiyor (Ayarlar’dan paylaşım yaptığımız ağın şifresini öğrenmek değiştirmek veya paylaşım ağının adını öğrenmek için yapıyoruz)

Ayarlar Menüsünde paylaşım yaptığımız ağın adı , şifresi , bağlanan cihaz sayısını öğrenebiliriz veya buradan paylaşım ağının şifresini , adını değiştirebiliriz.

Artık diğer cihazlarınızı modeme değil modeme bağlı olan bilgisayarınıza bağlayıp aynı interneti ortak şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Önceki Oku

Photoshop CS6 Yazı Fontu Ekleme / Font Kütüphanesi Nasıl Eklenir ? Nasıl Yüklenir ?

İleriyi Oku

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır / Kapatılır ? Android Developer Options !

2 Yorumlar

  Avatar
 • An impressive share! I’ve just forwarded this onto a
  colleague who has been conducting a little research on this.
  And he actually ordered me lunch due to the fact that
  I discovered it for him… lol. So let me reword this….

  Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending time to discuss this
  issue here on your web page.

  Have a look at my webpage: Royal CBD

   Avatar
  • Sitemize verdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz siz değerli takipçilerimiz sayesinde daha çok paylaşım ve destek sağlamak için elimizden geleni yapacağız.:)

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir