ucrtbase.terminate yordam giriş noktası Hatası Çözümü !

ucrtbase.terminate_hatasi_cozumu

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı ! Hatası Çözümü !

Bilgisayarımızda xampp veya herhangi bir program kurduğumuzda böyle bir hata ile karşılaşıyorsak bilgisayarımızda herhangi bir dosya okunmuyor veya okunan dosya güncel değil anlamına gelmektedir peki bunun çözümü nasıl olacak ?

Öncelikle bilgisayarımızın güncellemelerini kontrol etmemiz gerekmektedir. Windows güncellemeleri nasıl kontrol edilir ?

Bilgisayarımızda en güncel işletim sistemi sürümü kurulu ve aynı hatayı almaya devam ediyorsak bunun için 2 farklı çözüm yöntemi mevcuttur aşağıdaki adımları izleyerek çözümleri uygulayabilirsiniz.

1.Çözüm CMD Komut Ekranından Düzeltme

Bu çözümü uygularken ilk önce bilgisayarımızın başlat menüsünden arama kutusuna gelip “cmd” yazmamız gerekiyor sonra ilk sırada çıkan uygulama üzerine gelip sağ tık ile yönetici olarak başlatmamız gerekecektir.

CMD komut ekranını yönetici olarak başlattıktan sonra açılan komut sistemine “SFC/SCANNOW” komutunu girip Enter tuşuna basmamız gerekecektir bu işlem biraz zaman alabilir çünkü bilgisayarımıza komple sistem taraması yaptırıyoruz ve bulunan hataları temizliyoruz.

NOT: Bu işlem sırasında bilgisayarda herhangi bir uygulama veya pencere açılmamasına özen gösterilmelidir eğer sistem taraması sırasında bir hata ile karşılaşılırsa sistem taraması iptal olabilir buda sistem dosyalarının silinmesine veya veri kaybına yol açabilir bilgisayarınız için sağlıklı bir durum değildir.

2.NOT: Bu işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun ortadan kalkmış olacaktır.

2. Çözüm Kayıt Defterini Düzenleme

Yukarıdaki çözümü uyguladıktan sonra sorun hala devam etmekte ise bu çözümü uyguladıktan sonra sorununuz ortadan kalkacaktır öncelikle bilgisayarımızdan “çalıştır” penceresini açmamız gerekecektir bunun için isterseniz kısayol tuşlarından (Windows+R) isterseniz de başlat menüsünden açabilirsiniz.

Açılan çalıştır penceresine “regedit” yazıp klavyemizden Enter tuşuna veya çalıştır penceresinden Tamam butonuna basıyoruz. Karşımıza çıkan uyarı penceresine “Evet” deyip devam ediyoruz.

Açılan kayıt defterinden “HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Windows” sekmesi altından “ErrorMode” değerine gelip çift tıklıyoruz sonra açılan pencereden “Değer Verisi” yazan yerdeki değeri “2” ile değiştiriyoruz diğer ayarlara dokunmadan “Tamam” butonuna tıklayarak kayıt defterini kapatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır artık rahatlıkla istediğiniz programı kullanabilir çalışıtrabilirsiniz.

Read Previous

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

Read Next

Windows Güncellemesi Nasıl Yapılır ? – Video