ucrtbase.terminate yordam giriş noktası Hatası Çözümü !

ucrtbase.terminate_hatasi_cozumu

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı ! Hatası Çözümü !

Bilgisayarımızda xampp veya herhangi bir program kurduğumuzda böyle bir hata ile karşılaşıyorsak bilgisayarımızda herhangi bir dosya okunmuyor veya okunan dosya güncel değil anlamına gelmektedir peki bunun çözümü nasıl olacak ?

Öncelikle bilgisayarımızın güncellemelerini kontrol etmemiz gerekmektedir. Windows güncellemeleri nasıl kontrol edilir ?

Bilgisayarımızda en güncel işletim sistemi sürümü kurulu ve aynı hatayı almaya devam ediyorsak bunun için 2 farklı çözüm yöntemi mevcuttur aşağıdaki adımları izleyerek çözümleri uygulayabilirsiniz.

1.Çözüm CMD Komut Ekranından Düzeltme

Bu çözümü uygularken ilk önce bilgisayarımızın başlat menüsünden arama kutusuna gelip “cmd” yazmamız gerekiyor sonra ilk sırada çıkan uygulama üzerine gelip sağ tık ile yönetici olarak başlatmamız gerekecektir.

CMD komut ekranını yönetici olarak başlattıktan sonra açılan komut sistemine “SFC/SCANNOW” komutunu girip Enter tuşuna basmamız gerekecektir bu işlem biraz zaman alabilir çünkü bilgisayarımıza komple sistem taraması yaptırıyoruz ve bulunan hataları temizliyoruz.

NOT: Bu işlem sırasında bilgisayarda herhangi bir uygulama veya pencere açılmamasına özen gösterilmelidir eğer sistem taraması sırasında bir hata ile karşılaşılırsa sistem taraması iptal olabilir buda sistem dosyalarının silinmesine veya veri kaybına yol açabilir bilgisayarınız için sağlıklı bir durum değildir.

2.NOT: Bu işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun ortadan kalkmış olacaktır.

2. Çözüm Kayıt Defterini Düzenleme

Yukarıdaki çözümü uyguladıktan sonra sorun hala devam etmekte ise bu çözümü uyguladıktan sonra sorununuz ortadan kalkacaktır öncelikle bilgisayarımızdan “çalıştır” penceresini açmamız gerekecektir bunun için isterseniz kısayol tuşlarından (Windows+R) isterseniz de başlat menüsünden açabilirsiniz.

Açılan çalıştır penceresine “regedit” yazıp klavyemizden Enter tuşuna veya çalıştır penceresinden Tamam butonuna basıyoruz. Karşımıza çıkan uyarı penceresine “Evet” deyip devam ediyoruz.

Açılan kayıt defterinden “HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Windows” sekmesi altından “ErrorMode” değerine gelip çift tıklıyoruz sonra açılan pencereden “Değer Verisi” yazan yerdeki değeri “2” ile değiştiriyoruz diğer ayarlara dokunmadan “Tamam” butonuna tıklayarak kayıt defterini kapatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır artık rahatlıkla istediğiniz programı kullanabilir çalışıtrabilirsiniz.

Önceki Oku

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

İleriyi Oku

Windows Güncellemesi Nasıl Yapılır ? – Video

12 Yorumlar

  Avatar
 • Merhaba, ben bu problemle R programlama dilini çalıştırırken karşılaştım, programı R’ın orjinal web sitesinden indirdim ve kurdum. Programı çalıştırıken dll sorunuyla karşılaştım ama bunu çözdükten sonra paylaştığınız yöntemleri uyguladım lakin hala aynı hatayı almaktayım. Eğer başka bir çözüm yolunuz varsa paylaşırsanız sevinirim

   Avatar
  • Merhaba Kullandığınız işletim sistemi hakkında detaylı bilgi ve ekran görüntüsü verebilirseniz sizlere daha çok yardımcı olabiliriz.

 • Avatar
 • Çözümleri denedim. Artık hata almıyorum ama uygulamanın açılacağı da yok. Son çözümünüzü araştırdıktan sonra da size olan güvenimi yitirdim. Saygılar…

   Avatar
  • Aldığınız hata hakkında bize daha detaylı bir bilgi verirseniz size yardımcı olabiliriz sitemizde paylaşılan sorunlar ve hata çözümleri genelin kapsadığı sorun ve çözümlerdir sizde daha farklı bir hata olmuş olabilir, amacımız sizlere yardımcı olmak.

 • Avatar
 • Sn. İsmail Bayram Eşit

  Sade ve anlaşılır ifadeler ile oluşturduğunuz yukarıdaki açıklamalarınız ile sorunumuz giderilmiştir.
  Microsoft’un kendi resmi sitesindeki bu sorun ile ilgili düzeltme işlemleri sonuçsuz kalmış ve yanlış yönlendirmeleri ile yaklaşık 20 GB civarında güncellemeyi download etmek zorunda kalmış fakat bunları çalıştırdığımda ise “bu güncelleme işletim sisteminize uygun değildir” mesajını almışımdır.

  Size desteğinizden dolayı teşekkürlerimi sunarım, microsoft’un destek sayfalarında yapamadığını siz yaptınız gerçekten çok teşekkürler 4 gündür uğraşıyordum

  Selam ve Saygılarımla,
  T. Devrim Vural

   Avatar
  • Sitemize verdiğiniz desteklerden ve ilgiden dolayı teşekkür ederiz bundan sonra daha çok daha detaylı anlatımlarla birlikte sizlerle olacağız takipte kalmayı unutmayın 😉

 • Avatar
 • Merhaba. Sebit v cloud programını online eğitim için kullanıyoruz. Verdiğiniz iki yöntemi uyguladım. Derse giriş sırasında artık. Sorunum çözülmedi yani. Başka bir öneriniz var mı?

   Avatar
  • Merhaba Kullandığınız işletim sistemi hakkında detaylı bilgi ve ekran görüntüsü verebilirseniz sizlere daha çok yardımcı olabiliriz.

 • Avatar
 • Merhaba, dediğiniz yöntemlerin ikisini de denedim. İlkinde aynı hatayı aldım, Regedit işlemini yaptıktan sonra da program açılmadı. defalarca açmaya çalışıyorum ama ekranda hiçbirşey belirmiyor. görev yöneticisini açıyorum, arkada işlemde yok. yani oyunu açmıyor.
  Crusader Kings 2 oyununda alıyorum bu hatayı. Teşekkürler emeğiniz için ama işe yaramadı benim için.

   Avatar
  • Merhaba öncelikle driverlerınız doğru kurulmuş ve güncel mi ona bir bakın daha sonra bilgisayarın hizmetler menüsünden açacağınız programı devre dışı mı değil mi onu kontrol edin.

 • Avatar
 • SFC/SCANNOW komutunu çalıştırırken windows istenen işlemi gerçekleştiremedi gibisinden bir hata alıyorum.

   Avatar
  • SFC/SCANNOW Komutu dosya düzenleme eksik hatalı bozuk dosyaların taramasını yapabilen bir komuttur bununla ilgili ne gibi hatalar alıyorsunuz detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz fakat şuanda aldığınız hatanın büyük ihtimalle admin (yönetici) hesabından girişlerin engellenmesi ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz admin hesabından aynı işlemi tekrar yaparsanız hatanın çözümü sağlanacaktır (Windows Admin Yönetici Hesabı) ile komut ekranına aynı komutları tekrar yazıp çalıştırın.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir