Sosyal Medya Resim Boyutları – Instagram, Twitter, Facebook, Youtube !

Sosyal Medya Gönderi Boyutları

Sosyal Medya Siteleri Resim, Kapak Fotoğrafı ve Profil Fotoğrafı Görsel Boyutları – Instagram, Twitter, Facebook, Youtube !

Sosyal Medya Platformlarında kişisel profilinize kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı veya arkaplan fotoğrafı eklenebiliyor bu görseller düzgün bir şekilde eklenirse sizin profilinizi hoş dikkat çekici gösterebiliyor ama bu görseller yanlış, yamuk veya düşük kalitede eklenirse sizin profilinizi çirkin ve kötü de gösterebiliyor

Bunun için aşağıda yazan görsel formatları ve boyutlarında görselleri ilgili sosyal medya platformlarına eklerseniz sizinde profiliniz düzgün ve bakımlı bir şekilde görüntülenebilir 😉

Instagram İçin Görsel Boyutları

Instagram Profil Fotoğrafı İçin Görsel Boyutları: Minimum 110×100 Maximum 512×512 olarak belirlenmiştir dikkat etmeniz gereken fotoğrafın tam ortasından yuvarlak bir şekilde görüntüleneceği için resminizi ona göre boyutlandırmanız.

Instagram Kare Gönderi Boyutları: 1:1 Ölçeklendirmesi ile 1080×1080 Piksel olarak en uygun kare gönderi formatı boyutlandırmasıdır kare gönderi paylaşırken dikkat edilmesi gereken kural gönderinin otomatik olarak kırpılmaması tam görsel olarak paylaşılmasıdır.

Instagram Dikey Gönderi Boyutları: 4:5 Ölçeklendirmesi ile 1080×1350 Piksel olarak en uygun dikey gönderi formatı boyutlandırmasıdır dikey gönderi paylaşırken dikkat edilmesi gereken kural gönderinin otomatik olarak kırpılmaması tam görsel olarak paylaşılmasıdır.

Instagram Yatay Gönderi Boyutları: 1080×565 Piksel olarak en uygun yatay gönderi formatı boyutlandırmasıdır yatay gönderi paylaşırken dikkat edilmesi gereken kural gönderinin otomatik olarak kırpılmaması tam görsel olarak paylaşılmasıdır.

Instagram Hikaye (Stroy) Görsel Boyutları: 9:16 Ölçeklendirmesi ile 1080×1920 Piksel olarak en uygun hikaye (story) formatı boyutlandırmasıdır hikaye (story) paylaşırken dikkat edilmesi gereken kural hikayenin görselinin bulanık veya görüntünün kötü çıkmamış olması anlaşılır bir görsel kullanılması ve müzik veya efektler ile boğulmamış olması gerekmektedir.

Facebook İçin Görsel Boyutları

Facebook Profil Fotoğrafı Boyutları: Minimum Olarak 180×180 Piksel Maximum Olarakta 256×256 Piksel Olmalıdır

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutları: Minimum Olarak 851×351 Piksel Maximum Olarakta 2040×841 Piksel Olmalıdır

Facebook Hikaye (Stroy) Boyutları: Facebook Hikaye Boyutlarıda Instagram İle Aynı Değerlere Sahiptir Bu Yüzden En İyi Facebook Hikaye Görsel Boyutlarıda 1080×1920 Piksel Olarak Ele Alınmıştır.

Twitter İçin Görsel Boyutları

Twitter Profil Fotoğrafı Boyutları: 1:1 Ölçeklendirmesi İle Maximum 400×400 Piksel Olması Yeterlidir.

Twitter Kapak Fotoğrafı Boyutları: Minimum 1500×500 Piksel Olarak Ele Alınmıştır Elinizdeki Görseli Bu Ölçeklendirme Değeri İle Büyütürseniz Sorunsuzca Ekleme Yapabilirsiniz.

Youtube İçin Görsel Boyutları

Youtube Kanal Profil Resmi Boyutları: Profil resminiz, kanalınızın YouTube’da gösterildiği yerlerde en az 98×98 piksel çözünürlüğünde, boyutu en fazla 4 MB olan bir resim kullanmanız önerilir.

Youtube Kanal Kapak Resmi Boyutları: Tüm cihazlarda en iyi sonucu almak için boyutu en fazla 6 MB olan, en az 2048×1152 piksel çözünürlüğünde bir resim kullanmanız önerilir.

Youtube Fligran Resmi Boyutları: Youtube Fligran resmini genellikle kalan profil fotoğrafından alır o yüzden ek olarak resim yüklemeniz önerilmez fakat yüklenecekse de bu görselin boyutları kanal profil foroğrafı ile aynı boyutlarda olması gerekir yani en az 98×98 piksel ve en fazla 4MB olan bir görsel yüklemeniz önerilir.

Read Previous

Windows 10 Tema Ekleme | Windows 10 Tema İndirme ve Uygulama Nasıl Yapılır ?