Instagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir ? İşletme Hesabından Nasıl Çıkılır ?

instagram_isletme_hesabi

Instagram İşletme Hesabına Geçiş Yapma ? İşletme Hesabını Normal Hesaba Çevirme Nasıl Yapılır ?

Instagram günümüzde genellikle herkesin kullandığı hatta bazılarının günlük yaşamında olmazsa olmaz denilebileceği bir sosyal medya uygulaması haline gelmiş durumda bu durumda bazı işletmeler , websiteleri veya kurum kuruluşlar kendilerini tanıtmak veya reklamlarını yapmak için kullanmakta.

Fakat büyük işletmelerin veya kurum kuruluşların bu sosyal medya hesapları normal kişisel hesaplardan biraz farklı olması gerekmekte mesela instagram üzerinden kurum kuruluş veya büyük işletmelere sadece mesaj üzerinden değil telefon üzerinden , adres tarifi alarak da ulaşım sağlanabilmesi gerekmekte bunun için ise instagram üzerinde bu hesaplara “işletme hesabı” açılması gerekiyor.

Ben normal hesap açmıştım tekrar silip işletme hesabı mı açmam gerekiyor ? Sorusunun Cevabı “Hayır” veya Ben başlangıçta işletme hesabı kurmuştum şimdi tekrardan normal hesaba geçebilirmiyim ? Sorusunun cevabı ise “Evet” aşağıdaki adımları takip ederek gerekli sorularınızın cevaplarını bulabilir ve çözümleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle instagram hesabımızı açtıktan sonra kendi sayfamıza girmemiz gerekiyor buradan sol üstte bulunan üç çizgiye tıklamamız “Hamburger menüye” gerekiyor

Buradan “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz

Ve Burada Bulunan “Hesap” Seçeneğine tıklıyoruz

En aşağıda bulunan “İşletme Hesabına Geçiş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra

Karşımıza çıkan uyarı penceresini “İşletmeye Geçiş Yap” diyerek kapatıyoruz

Sonuç instagram profil hesabımız artık bir İşletme Hesabı olarak sosyal medya üzerinde gözükmektedir.

Peki elinizde bulunan İşletme Hesabını nasıl normal kişisel hesaba geçirirsiniz bunun için ise tekrar instagram uygulamasından kendi sayfamıza tıklıyoruz buradan tekrar üç çizgiye “Hamburger Menüye” tıklıyoruz ve tekrar “Ayarlar” dedikten sonra buradan “Hesap” seçeneğine tıklıyoruz ve en aşağıda bulunan “Kişisel Hesaba Geçiş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra

Karşımıza çıkan uyarı penceresini “Eskisine Dön” veya “Kişisel Hesaba Geç” seçeneğine tıklayarak kapatıyoruz ve Sonuç intagram hesabınız artık kişisel hesap olarak gözükecektir isterseniz bunu gizli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not: instagram işletme hesabında “Gizli Mod” özelliği yoktur işletme hesabı herkese açık bir şekilde gözükecektir tüm içeriklerinizi ve paylaşımlarınızı herkese görebilir.

Read Previous

Format Sonrasında Program Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Read Next

Microsoft Visual Studio 2015 Kullanımı Hakkında Kısa Bilgiler Nelerdir ? C# Basit Hesap Makinesi Uygulaması Nasıl Yapılır ?