Format Sonrasında Program Kurulumu Nasıl Yapılır ?

format_sonrasi_k-programlar

Format Sonrasında Nereden Nasıl Hangi Programları Bilgisayarıma Program Kurarım ?

Bilgisayarımıza genellikle 6 – 9 ayda bir format atarız aslında bu bilgisayarımızın donanımları için çok sağlıklı bir durum değil bilgisayarın donanım parçalarına özellikle de harddisk’imize zarar verebilir bu süreyi daha yükseğe çıkarmakta fayda var.

Bilgisayarımıza format attıktan sonra bilgisayarımızın çalışması veya programları çalıştırması için gerekli yazılımlar vardır bunları her formattan sonra yüklememiz gereklidir eğer yüklemezsek bilgisayarımızda oyun , çalışma dosyaları veya video gibi işlemleri gerçekleştiremeyiz.

Şimdi sizlere formattan sonra bilgisayarınıza en kolay yoldan format sonrası programlar nasıl yüklenir bunu anlatacağım öncelikle bilgisayarımızda bir tarayıcı olması şart (zaten format atıldıysa içerisinde yüklü geliyor) bu isterseniz explorer olsun isterseniz de microsoft edge olsun (windows 10 ve sonrasında edge gelir) tarayıcımıza girdikten sonra “ninite” yazıp aratıyoruz.

Daha sonra google arama sonuçlarında çıkan ilk siteye yani “ninite.com” a giriyoruz.

Buradan ben size resim olarak yüklemeniz gereken programları işaretledim bunları seçebilirsiniz yanlarındaki tik yerlerine işaret koymanız yeterli olacaktır istediğiniz başka program varsa onlarıda seçebilirsiniz.

Programları seçtikten sonra “Get Your Ninite” yani ninite aracılığıyla yükle seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayarımıza bir dosya indirmek istiyor buna izin veriyoruz ve programı çalıştırıyoruz.

Daha sonra indirdiğimiz dosya program aracılığıyla bizim seçtiğimiz uygulamaları yazılımları indirip bilgisayarımıza kuruyor bizim yapmamız gereken bu kadar gerisini ninite halledecektir.

Bütün yüklemeler bittikten sonra programda bir “Finish” butonu göreceksinizdir buna tıklayıp indirdiğiniz programları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ninite Orjinal Sitesi : https://ninite.com/

Read Previous

OBS Studio Siyah Ekran Hatası %100 Çözümü – Video

Read Next

Instagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir ? İşletme Hesabından Nasıl Çıkılır ?