api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

Program, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor Hatası Nasıl Çözülür ?

Program, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Eğer böyle bir hata alıyorsanız bilgisayarınızda program başlatıcı dosyalardan birisi silinmiş demektir peki bu hatayı nasıl çözerim ?

Öncelikle bilgisayarınıza “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll” isimli dll dosyasını indirmeniz gerekmektedir bu dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Sonra indirdiğiniz bu dosyayı eğer bilgisayarınız 32 Bit ise sadece “Bilgisayarım > Yerel Disk (C): > Windows > System32” Klasörünün içerisine kopyalayın eğer bilgisayarınız 64 Bit ise indirdiğiniz dosyayı hem “Bilgisayarım > Yerel Disk (C): > Windows > System32” Buraya hemde “Bilgisayarım > Yerel Disk (C): > Windows > sysWOW64” Klasörünün içerisine kopyalayın.

Bilgisayarımın Kaç Bit Olduğunu Nasıl Öğrenirim

Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu nasıl öğrenirsiniz çok basit bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin ;

Öncelikle bilgisayarınız Windows 7 veya xp ise “Bilgisayarım” eğer bilgisayarınız Windows 8 veya 10 ise “Bu Bilgisayar” a tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan pencereden boş bir yere faremizden sağ tık yapıyoruz bu menüden “Özellikler” sekmesine tıklıyoruz

ve bilgisayarımızın tüm özellik pencereleri karşımızda buradan bilgisayarımızın kaç bit olduğunu, hangi işletim sistemine sahip olduğunu, bilgisayarımızda kaç GB RAM olduğunu görebilirsiniz.

Read Previous

Arduino Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Ne Amaçla Kullanılır ?

Read Next

ucrtbase.terminate yordam giriş noktası Hatası Çözümü !