Android Güncellemeleri Nasıl Yapılır !

Android_UI

Android Sürüm Güncellemeleri Nasıl Yapılır ? Otomatik Android Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Android 10 sürümü yayınlanmasının ardından bütün cihazlara gelecek bu yeni sürüm güncellemeleri nasıl yapılır ? Android sürüm güncelleştirmelerini nasıl otomatik şekilde alırım ? Android 10 güncelleştirmesini ne zaman alırım ?

Android sürümlerinde güncelleştirmeler genellikle cihazlarda otomatik olarak yapılır fakat bazı kararsız android sürümleri varki bu sürümler manuel olarak yapılmaktadır şimdi sizlere otomatik olarak android güncelleştirmeleri nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

Öncelikle android cihazınızda “Ayarlar” kısmına girin sonra en alt kısımdaki sistem sekmesinin altında “Telefon Hakkında” kısmına geliniz ve giriniz burada bulunan “Yazılım Güncelleme” kısmına girdikten sonra karşınızdaki ekranda sizin şuanda kullanmakta olduğunuz android sürümü gözükecektir.

Bu sürümün yenisi cihazınız için yayınlandıysa “Güncellemeyi İndir” veya “Şimdi Güncelle” gibi seçenekler gözükecektir güncellemeyi yaptıktan sonra yine aynı sekmede bulunan “Ayarlar” > “Telefon Hakkında” > “Yazılım Güncelleme” kısmına girin burada bulunan ekranda sol üst köşede veya sağ üst köşede bulunan “” üç nokta şeklindeki menüye tıklayın ve “Ayarlar” kısmına girin orada bulunan “Sistem Güncellemelerini Otomatik Olarak İndir” seçeneğini “Açık” hale getirin.

Artık bundan sonraki android sürüm güncelleştirmelerini otomatik olarak alabilirsiniz.

Read Next

iOS Sürüm Güncellemesi Nasıl Yapılır ?